Pairings

Round 1

Hardegen Kathryn (AUS) 0-2 Ju Wenjun (CHN)
Koneru Humpy (IND) 2-0 Toubal Hayat (ALG)
February Jesse Nikki (RSA) 0-2 Lagno Kateryna (RUS)
Muzychuk Anna (UKR) 2-0 Hamid Rani (BAN)
Vazquez Maccarini, Danitza (PUR) 0-2 Kosteniuk Alexandra (RUS)
Goryachkina Aleksandra (RUS) 1½-½ Ouellet, Maili-Jade (CAN)
Wafa Shahenda (EGY) 0-2 Muzychuk Mariya (UKR)
Tan Zhongyi (CHN) 1½-½ Sun Fanghui (CHN)
Aliaga Fernandez, Ingrid Y (PER) ½-1½ Gunina Valentina (RUS)
Paehtz Elisabeth (GER) ½-1½ Alinasab Mobina (IRI)
Miranda Llanes, Yerisbel (CUB) 0-2 Dzagnidze Nana (GEO)
Harika Dronavalli (IND) 2½-1½ Khukhashvili Sopiko (GEO)
Foisor Sabina-Francesca (USA) 1-3 Stefanova Antoaneta (BUL)
Pogonina Natalija (RUS) 1½-½ Kulkarni Bhakti (IND)
Padmini Rout (IND) 1½-2½ Abdumalik Zhansaya (KAZ)
Batsiashvili Nino (GEO) 2-0 Arakhamia-Grant Ketevan (SCO)
Zhai Mo (CHN) 2-0 Girya Olga (RUS)
Zhao Xue (CHN) 2-0 Lujan, Carolina (ARG)
Zhu Jineer (CHN) 2-0 Javakhishvili Lela (GEO)
Saduakassova Dinara (KAZ) 3-1 Matnadze Ana (ESP)
Vo Thi Kim Phung (VIE) ½-1½ Khotenashvili Bela (GEO)
Lei Tingjie (CHN) 3-1 Gara Anita (HUN)
Shvayger Yuliya (ISR) ½-1½ Socko Monika (POL)
Ushenina Anna (UKR) 1½-½ Mkrtchian Lilit (ARM)
Tokhirjonova Gulrukhbegim (UZB) 1½-½ Kashlinskaya Alina (RUS)
Atalik Ekaterina (TUR) 3-1 Cori T., Deysi (PER)
Nakhbayeva Guliskhan (KAZ) 1½-2½ Galliamova Alisa (RUS)
Ni Shiqun (CHN) 3½-2½ Zhukova Natalia (UKR)
Vega Gutierrez Sabrina (ESP) 1½-2½ Bodnaruk Anastasia (RUS)
Hoang Thanh Trang (HUN) 2½-1½ Danielian Elina (ARM)
Nechaeva (Guseva) Marina (RUS) ½-1½ Zawadzka Jolanta (POL)
Krush Irina (USA) 3-1 Gaponenko Inna (UKR)

Round 2

Ju Wenjun (CHN) 1½-½ Krush Irina (USA)
Zawadzka Jolanta (POL) 1½-½ Koneru Humpy (IND)
Lagno Kateryna (RUS) 3-1 Hoang Thanh Trang (HUN)
Bodnaruk Anastasia (RUS) 0-2 Muzychuk Anna (UKR)
Kosteniuk Alexandra (RUS) 3-1 Ni Shiqun (CHN)
Galliamova Alisa (RUS) 2-0 Goryachkina Aleksandra (RUS)
Muzychuk Mariya (UKR) 2½-1½ Atalik Ekaterina (TUR)
Tokhirjonova Gulrukhbegim (UZB) 2½-1½ Tan Zhongyi (CHN)
Gunina Valentina (RUS) 1½-½ Ushenina Anna (UKR)
Socko Monika (POL) 0-2 Alinasab Mobina (IRI)
Dzagnidze Nana (GEO) ½-1½ Lei Tingjie (CHN)
Khotenashvili Bela (GEO) 1½-2½ Harika Dronavalli (IND)
Stefanova Antoaneta (BUL) 2½-1½ Saduakassova Dinara (KAZ)
Zhu Jineer (CHN) 2-4 Pogonina Natalija (RUS)
Abdumalik Zhansaya (KAZ) 3-1 Zhao Xue (CHN)
Zhai Mo (CHN) 2-0 Batsiashvili Nino (GEO)
Round 3

Zhai Mo (CHN) ½-1½ Ju Wenjun (CHN)
Zawadzka Jolanta (POL) 1½-2½ Abdumalik Zhansaya (KAZ)
Pogonina Natalija (RUS) 4-5 Lagno Kateryna (RUS)
Muzychuk Anna (UKR) 2½-1½ Stefanova Antoaneta (BUL)
Harika Dronavalli (IND) 2½-3½ Kosteniuk Alexandra (RUS)
Galliamova Alisa (RUS) 1-3 Lei Tingjie (CHN)
Alinasab Mobina (IRI) ½-1½ Muzychuk Mariya (UKR)
Tokhirjonova Gulrukhbegim (UZB) 3-1 Gunina Valentina (RUS)

Round 4

Ju Wenjun (CHN) 1½-½ Tokhirjonova Gulrukhbegim (UZB)
Muzychuk Mariya (UKR) 4½-3½ Abdumalik Zhansaya (KAZ)
Lagno Kateryna (RUS) 2-0 Lei Tingjie (CHN)
Kosteniuk Alexandra (RUS) 2½-1½ Muzychuk Anna (UKR)

Round 5

Kosteniuk Alexandra (RUS) ½-1½ Ju Wenjun (CHN)
Muzychuk Mariya (UKR) 1-3 Lagno Kateryna (RUS)

Round 6

Ju Wenjun (CHN) Lagno Kateryna (RUS)